Samarbeids- partnere:





|
TOLVTE TROPENATT 2014: - Bare tre observasjoner i natt; Færder varmest med 21,6 på det kjøligste
Mandal-Eigebrekk, 22.07.14: Bare tre steder på Meteorologisk institutts stasjonsnett kunne registrere tropenatt i natt. To av dem forekom på steder langs Oslofjorden; i Vest- og Østfold fylker. Også vår sørligste vær-utpost, Lindesnes, hadde tropenatt.
Landets værobservasjonspost nummer én når det gjelder antall tropenetter i årenes løp, Færder Fyr, topper listen over tropenetter natt til i dag. Ifølge data i Meteorologisk institutts allment tilgjenglige eKlima-database var nattens minimum på Færder Fyr 21,6 grader, mens Lindesnes Fyr stoppet på 20,4 og Gullholmen ved Moss på akkurat 20 blank. - Dette var dagens tropenattoversikt fra Vær og vind!
- Totalt 46 hittil Dermed er vi oppe i totalt 46 enkeltobservasjoner av tropenatt denne sommeren, som vi imidlertid bare har kommet til dag 52 av de i alt 92 typiske sommerdagene. - Men bevares: Det er ennå langt fram til tidenes aller seneste dato om høsten for tropenatt: Den 24. september! Copyright: Bernt Lie
Tilbake
|
 Nyheter
TROPENETTENE FORTSETTER I NORD: - Åtte steder i Troms og Finnmark hadde over 20 grader på det kaldeste i natt
Mandal-Eigebrekk, 03.07.22: Til sammen 8 steder i vårt nordligste storfylke kunne glede seg over en varm natt i natt til søndag, eller om noen der oppe syntes at det ble vel varmt. Hammerfest hadde det varmest med en minimum på flyplassen på 22,2.
Les mer |
ENDA EN TROPENATT I NORD: - Lørdagen ga tre nye tropenatt-observasjoner; Bø i Vesterålen varmest i natt
Mandal-Eigebrekk, 02.07.22: Mens tropevarmen i hovedsak har forlatt fastlandet, henger det natt til lørdag såpass mye varmluft igjen over fjordstrøkene i de tre nordligste fylkene våre at 3 av de offisielle klimastasjonene hadde tropenatt i natt.
Les mer |
TROPEVARM JULISTART: - Både Brønnøysund, Snåsa i Nord-Trøndelag og Oslo-Hovin hadde tropenatt i natt
Mandal-Eigebrekk, 01.07.22: (NY!) Den aller første juli- dagen åpnet med 3 tropenatt-observasjoner, ifølge morgenens oversikt fra klimaforsker Jostein Mamen ved Met.no. Og fra det aller sørligste på Sørlandet var det 19,5*C kl. 08.00!
Les mer |
Nyhetsarkiv
|